TÉMA Porod

Sekundárně slabá děložní činnost

autor: Anonymní dotaz 03.01.2012 20:05

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co je sekundárně slabá děložní činnost, proč vzniká, zdali se opakuje při druhém porodu. Tuto diagnózu mi indikovali při prvním spontánním porodu. Děkuji moc za odpověď.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 06.01.2012 20:46
  Slabá děložní činnost znamená slabé kontrakce přo porodu. Pokud jsou slabé od počátku, označuje se jako primární, pokud byly nejdříve kontrakce silné a pak došlo k jejich oslabení, hovoříme o sekundárně slabé děložní činnosti. Příčinou může být dlouhý porod, vyčerpání matky, nadměrná aplikace oxytocinu nebo epidurální analgézie. Může se na určitou dobu objevit i v průběhu normálního porodu.

Adresář

Diskuze na téma Porod

 • 29.08.2016 23:08 Porod a šestinedělí

  Ahoj holky, po porodu mi nastaly problémy s kojením a já už pomalu ztrácela naději, že budu kojit…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku