TÉMA Porod

Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Sekundárně slabá děložní činnost

autor: Anonymní dotaz 03.01.2012 20:05

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co je sekundárně slabá děložní činnost, proč vzniká, zdali se opakuje při druhém porodu. Tuto diagnózu mi indikovali při prvním spontánním porodu. Děkuji moc za odpověď.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 06.01.2012 20:46
  Slabá děložní činnost znamená slabé kontrakce přo porodu. Pokud jsou slabé od počátku, označuje se jako primární, pokud byly nejdříve kontrakce silné a pak došlo k jejich oslabení, hovoříme o sekundárně slabé děložní činnosti. Příčinou může být dlouhý porod, vyčerpání matky, nadměrná aplikace oxytocinu nebo epidurální analgézie. Může se na určitou dobu objevit i v průběhu normálního porodu.

Adresář

Diskuze na téma Porod

 • 29.08.2016 23:08 Porod a šestinedělí

  Ahoj holky, po porodu mi nastaly problémy s kojením a já už pomalu ztrácela naději, že budu kojit…

Píšeme jinde
 • Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Tatarák na křupavé topince nebo čerstvé bagetce, kdo by odolal? Pokud hledáte variantu, která se chuťově podobá té masové, zkuste tento recept. Tatarák z avokáda je pikantní, chuťově výrazný a zachutná i těm, kteří nad vegetariánskými pokrmy ohrnují nos.

 • Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Čatní (chutney) je chuťově velmi výrazná omáčka pocházející z indické kuchyně, podává se k masu i zelenině. Základem je vždy ovoce a spousta koření. Tentokrát si ji připravíme ze švestek, jablek, pomerančové šťávy, skořice, chilli a zázvoru.Zdravě.cz na Facebooku